تصویب نامه، بخشنامه و...

متن كلیه مقررات مالیاتی به ترتیب زمانی در اختیار كاربران قرار گرفته است. انتخاب‌ها گزینشی و بر اساس تجربه‌های سالیان متمادی مؤلف در امر مالیات صورت گرفته است.

به منظور مرزبندی آسان موضوعات جمع شده در یك كد، محل شروع هر «كد» با كادری رنگین مشخص شده است.

قوانین و مقرراتی كه كاربرد روز و مؤثری نداشته یا ملغی‌الاثر شده‌اند(مقررات منسوخ) بطور موقت از این بخش كنار گذاشته شده‌اند، اما - به مصداق كلام اقبال لاهوری علیه‌الرحمه «ز سوز كاروانی یادگارم»- و با هدف حفظ اثر كلیة مقررات در یك مجموعة یك‌پارچه، صرفاً خلاصة موضوعات این دست از قوانین و مقررات در كادر مربوط درج شده‌اند، چرا كه آثار بر جای مانده از مقررات كه اغلب در متون مقررات مؤخر مورد اشاره قرار می‌گیرند، و نیز در امر پیگیری و كشف موارد ابهام، تأثیر بسزائی دارند. مقررات منسوخ شده، در ابتدای عبارت داخل كادر رنگین مشخص شده‌اند. این كدها در حال بارگذاری می‌باشند و در صورت نیاز فوری به آنها با مدیریت سایت تماس بگیرید.

البته؛

  • به لحاظ اهمیت زیاد، اكثریت آرای شورای عالی مالیاتی حذف نشده‌اند. می‌توان ادعا نمود این آرا از سویی آینة تمام نمای تعارض منافع مؤدیان مالیاتی و سازمان متولی مالیات و نیز ابهامات قانونی و مجموعه‌ای با ارزش، بیانگر عقاید اعضای این شورا هستند كه به حقیقت از اساتید مسلم امر مالیات ایران، و تدبر در آرای ایشان به بالا بردن قدرت تمیز و تشخیص و مرز بندی‌ها و شناخت روح قوانین و مقررات كمك شایانی می‌كنند.
  • با هدف پرهیز از افزایش حجم بی رویة این مجموعه، جداول پیوست تعدادی از كدها حذف شده‌اند.
  • به منظور سادگی و كمك به انتقال سریعتر مفاهیم، تا جایی كه به شكل كلی و مفاهیم قوانین و مقررات آسیبی وارد نشود، بخش‌های گزینشی آن (با ذكر توضیح لازم در هر مورد) درج شده‌اند، هرچند كه روند تصویب و ابلاغ در مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، و... در اغلب موارد این قاعده موجز بودن را تحت شعاع قرار می‌دهد.
  • غیر از عناوین خاص یا در مواردی كه موضوع مندرج در متن مقررات با آن عنوان مرتبط می‌باشد، سایر عناوین ابتدای بخشنامه‌ها و ... حذف شده‌اند.
  • بخش فهرست تفصیلی كدها در واقع شرح خلاصه كلیه این كدهاست.

پيغام شما

نام
پيغام

خلاصه خدمات

وب سايت بانک مالياتی ايران خدمات گوناگونی در زمينه قوانين و مقررات مالياتی ارائه می دهد و "خودمشاوره⁠ای" را با استفاده از امکانات زیر فراهم آورده است:

تماس با ما

09122586954
تهران، البرز، قزوين، اصفهان، همدان، مركزي، كرمانشاه

09143112737
آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، زنجان، گيلان، مازندران، كردستان

ايميل: